image

Analiz Süreci

1

Sisteme Üye Olma, Giriş ve Analiz Talebi

  • İTÜ Personeli değilseniz Giriş butonuna tıkladıktan sonra sisteme üye olmanız gerekmektedir.
  • İTÜ Personeli iseniz İTÜ Giriş butonunu tıklayarak kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Analizler -> Analiz Hizmetleri ve Başvurusu sayfasından başvuru yapmak istediğiniz analizi seçerek gerekli bilgileri doldurduktan sonra ilerleyiniz. Hizmet Sözleşmesini okuyup onayladıktan sonra analiz talebinizi iletiniz.

2

Ön Onay ve Ödeme İşlemleri

Analiz Talebiniz incelendikten sonra başvuru ön onayı tarafınıza E-posta olarak iletilecektir. Taleplerim sekmesi altında yer alan işlem kodu ile birlikte, ödeme bilgileri sayfasında yer alan hesap numarasına gerekli tutarı gönderiniz. Dekont Yükle sekmesinden ödeme dekontunuzu yükleyiniz.

3

Onay ve Numune Gönderimi

Dekontun kontrol edilmesinin ardından E-posta ile bilgilendirme yapılacaktır. Numune bildirim formunun çıktısını alarak doldurunuz ve ıslak imzalı şekilde numuneleriniz ile birlikte teslim ediniz. Numunelerinizi kargo aracılığıyla ya da elden teslim edebilirsiniz. Tüm lojistik masrafları başvuru sahibine aittir. Numunelerin merkeze ulaşmasını müteakip hizmete ilişkin işlemler başlatılacaktır. Numunelerin istenen şartlara uymaması durumunda kargo kabul edilmeyecek ve/veya başvuran ödemeli olarak geri gönderilecektir.

4

Sonuçların Paylaşılması

Analizinizin durumunu Taleplerim sekmesinden takip edebilirsiniz. Analizler cihaz yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte numunelerin kabulünden itibaren 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Analiz ile ilgili gerektiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Analiz sonuçları sisteme dijital olarak yüklenmek suretiyle iletilmektedir. Islak imzalı sonuç raporu istendiği takdirde talepler e-posta ile birimimize iletilmelidir. Islak imzalı belgelerin kargo ile gönderimi istenirse kargo masrafları başvurana aittir.

5

Numune İadesi

İadesi istenen numunelerin birimimizde muhafaza süresi sonuç raporundan sonra en geç 1 aydır. Bu süre içerisinde teslim alınmayan numuneler uygun koşullarda imha edilmektedir. İade alınmayan numunelerden merkezimiz sorumlu değildir. İmhası sakıncalı, tehlikeli ve/veya yüksek maliyetli numunelerin oluşturacağı maddi/manevi problemler başvuranın sorumluluğundadır.