image

Nasıl Çalışıyoruz?

1

Analiz Talebi

  • İTÜ Personeli iseniz İTÜ Giriş butonunu tıklayarak kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
  • İTÜ Personeli değilseniz Giriş butonuna tıkladıktan sonra sisteme üye olmanız gerekmektedir.
Analizler-> Analiz Hizmetleri ve Başvurusu sayfasından başvuru yapmak istediğiniz analizi seçerek gerekli bilgileri doldurduktan sonra ilerleyiniz. Hizmet Sözleşmesini okuyup onayladıktan sonra analiz talebinizi iletiniz.

2

Ön Onay

Analiz Talebiniz incelendikten sonra onaylandığı ön başvuru onayı tarafınıza mail olarak iletilecektir. Taleplerim sekmesi altında yer alan hesap bilgilerine proforma kodu ile birlikte gerekli tutarı gönderiniz. Dekont Yükle sekmesinden ödeme dekontunuzu yükleyiniz.

3

Numune Kabul

Ödeme sonrası oluşturulan başvuru formunu ıslak imzalı şekilde numuneleriniz ile birlikte teslim ediniz. Numunelerinizi kargo aracılığıyla ya da elden teslim edebilirsiniz. Kargo ödemeleri başvuru sahibine aittir.

4

Sonuç Raporu

Analizinizin durumunu Taleplerim sekmesinden takip edebilirsiniz. Analizler cihaz yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Analiz ile ilgili gerektiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Analiz sonuçları e-posta yoluyla iletilmektedir. Islak imzalı sonuç raporu istendiğinde takdirde talepler e-posta ile birimimize iletilmelidir.

5

Numune iadesi

İadesi istenen numunelerin birimimizde muhafaza süresi sonuç raporundan sonra 1 aydır. Bu süre içerisinde teslim alınmayan numuneler uygun koşullarda imha edilmektedir.